Dekontaminacja powietrza - co to jest i jak przebiega?

18-11-2020

Co to jest dekontaminacja powietrza? To proces, którego celem jest usunięcie substancji zagrażających zdrowiu w budynkach - w tym np. drobnoustrojów chorobotwórczych, substancji lotnych, chemikaliów, materiałów radioaktywnych i materiałów zanieczyszczonych biologicznie. Urządzenia do dekontaminacji powietrza odpowiadają więc za jego aseptyczność, dzięki której przebywający na danym terenie ludzie, mogą czuć się bezpiecznie. Dekontaminacje przeprowadza się przede wszystkim w miejscach o podwyższonym ryzyku zakażeń. Z tego artykułu dowiesz się jak przebiega cały proces i gdzie warto kupić urządzenia do dekontaminacji

Urządzenia do dekontaminacji powietrza - gdzie stosować i jakie mają zalety?

Dekontaminacja powietrza przeprowadzana jest w miejscach takich jak na przykład:

 • gabinet lekarski,
 • szpital,
 • gabinet stomatologiczny, 
 • apteka,
 • gabinet kosmetyczny, 
 • salon fryzjerski, 
 • restauracja, 
 • pokój w biurze,
 • żłobek,
 • przedszkole,
 • szkoła,
 • prywatne mieszkanie. 

Dlaczego właśnie w tych miejscach? Są to budynki, w których na co dzień powstają naturalne skupiska ludzi. Wśród nich mogą znajdować się osoby o niskiej odporności lub z podatnością na alergie. Działania drobnoustrojów są niewidoczne, a wdrażanie środków ostrożności w kontakcie z ludźmi nie dotyczy wyłącznie zachowania jednostek i osobistej odpowiedzialności. Właściciele wymienionych miejsc chcą zapewnić pacjentom, klientom, gościom, uczniom (i innym grupom) jak najlepsze warunki do korzystania z usług - niezależnie od tego, czy dotyczy to medycyny czy np. gastronomii. 

Aby urządzenia do dekontaminacji spełniały swoją rolę, powinny pracować dyskretnie (cicho) i w ciągłości. Wysoka wydajność, możliwość przeniesienia sprzętu lub jego przymocowania do ściany, szybkość działania i bezpieczeństwo osób, które znajdują się w danym pomieszczeniu - to kluczowe cechy, które powinny mieć wybierane urządzenia. 

Jak przebiega dekontaminacja powietrza?

Dekontaminacja usuwa drobnoustroje i zanieczyszczenia pod warunkiem, że wykorzystuje się do tego przetestowane i nowoczesne urządzenia. Nawet do 99,99 % skuteczności mają urządzenia Novaerus, które są efektem opracowanej technologii NanoStrike. Urządzenia do dekontaminacji powietrza Novaerus generują pole plazmowe niszczące bakterie, grzyby i szkodliwe związki organiczne. Potwierdza to ponad 30 badań realizowanych w różnych miejscach świata. Likwidują też wirusy, a wśród nich najbardziej zagrażający współczesnemu człowiekowi Sars-Cov-2, czyli koronawirus.

Oferowane urządzenie można postawić w dowolnym miejscu konkretnej przestrzeni - od gabinetu, po domowy salon. W sklepie oddychajzdrowo.com dostępne są nie tylko urządzenia Novaerus, ale też np. stojaki biurkowe lub na kółkach. To rozwiązanie, dzięki któremu można swobodnie operować rozmieszczeniem sprzętu W miejscach publicznych wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo przychodzących osób, ale też pracowników, którzy spędzają we wnętrzu kilka godzin dziennie. 

Dekontaminacja powietrza powinna odbywać się wyłącznie przy użyciu przyrządów ze sprawdzonych źródeł. Wszystkie produkty w naszym sklepie zostały szczegółowo opisane pod kątem produkcji, technologii, przeznaczenia i wykonanych badań