Dezynfekcja biur - sprawdź jak możesz o to zadbać

22-07-2020

W czasie biurowego dnia pracy istnieje duże ryzyko pojawiania się infekcji bakteryjnych i wirusowych. Regularna dezynfekcja biur jest niezbędna i nie dotyczy to wyłącznie czasu pandemii koronawirusa. Pandemia koronawirusa to z pewnością szczególny okres, w którym trzeba zadbać o dezynfekcję powietrza i odkażanie powierzchni płaskich, ale takie działania były potrzebne już przeszłości i będą konieczne w przyszłości. Jeśli jesteś właścicielem biura lub menedżerem pracującego w nim zespołu, zapoznaj się z metodami skutecznej dezynfekcji i wykorzystaj możliwości współczesnej technologii.

dezynfekcja-biur-sprawdz-jak-mozesz-o-to-zadbac

 

Dobre warunki pracy w biurze

Przestrzeganie zasad higieny osobistej jest ważne i warto przypominać o tym pracownikom. Częste i dokładne mycie rąk, zachowywanie odstępów czy pójście do lekarza w przypadku złego samopoczucia (bez narażania innych na zakażenia) to podstawowe kroki pozwalające zachować zdrowie. Niestety nie są jednak wystarczające. Bakterie i wirusy osadzają się na różnych powierzchniach i mogą utrzymywać się na nich nawet przez kilka dni. Potrzebna jest skuteczna dezynfekcja biurka, sprzętu elektronicznego, blatu w kuchni lub pokoju socjalnym, urządzeń AGD, regałów i wielu innych elementów wyposażenia. Warto również oczyszczać samo powietrze, ponieważ wiele wirusów (w tym Sars-Cov-2) przedostaje się do organizmu właśnie przez drogi oddechowe. Decydując się na profesjonalne odkażanie, tak naprawdę nie tylko zapobiegamy infekcjom, ale poprawiamy funkcjonowanie organizmów pracowników i sprzyjamy tym, którzy są alergikami. Dobre samopoczucie i zdrowie wpływa z kolei na produktywną pracę. 

 

Dekontaminacja powietrza w biurze 

Skutecznym sposobem (nawet do 99,99%) na oczyszczanie powietrza jest jego sterylizacja za pomocą urządzeń firmy Novaerus. Potwierdziły to niezależne dziesiątki badań przeprowadzanych na całym świecie. Za dekontaminację  powietrza odpowiada specjalna, opatentowana technologia NanoStrike generujaca tzw. zimną plazmę Urządzenia tego typu wystarczy postawić w dowolnej części biura (lub przymocować do ściany), niezależnie od tego czy przebywają w nim ludzie. Aktywność urządzeń Novaerus jest całkowicie bezpieczna dla pracowników. Dekontaminatory powietrza działają szybko, cicho i wydajnie.

Szerokie zastosowanie urządzeń dezynfekcyjnych 

Dekontaminatory powietrza wykorzystywane są nie tylko w biurach, ale też wielu innych miejscach publicznych. Należą do nich między innymi:

  • gabinety stomatologiczne, 
  • szpitale, 
  • przychodnie, 
  • sklepy spożywcze, 
  • przedszkola, 
  • żłobki,
  • szkoły, 
  • restauracje, 
  • magazyny. 

Ważna jest też prywatna dezynfekcja domowa, dlatego po sprzęt sięgają również osoby, które mają obniżoną odporność lub skłonność do reakcji alergicznych. 

Dezynfekcja biur przy pomocy nowoczesnych urządzeń i bezpiecznej, przebadanej technologii, jest gwarancją zdrowego powietrza w miejscu pracy. To z kolei daje pracownikom poczucie komfortu i bezpieczeństwa, a wykonywanie zadań w dobrych warunkach, zawsze przekłada się na dobre efekty.