Koronawirus - dezynfekcja gabinetu stomatologicznego

01-07-2020

Co robić, aby dezynfekcja gabinetu stomatologicznego była skuteczna? Czy nie wystarczy zwykłe sprzątanie i ograniczenie się do przestrzegania podstawowych zasad higieny? Wiele już o koronawirusie wiemy, wiele niestety pozostaje tajemnicą. Jedną z nich jest czas utrzymywania się koronawirusa na powierzchni płaskiej, który zależy od różnych czynników - np. rodzaju materiału, temperatury powietrza i stopnia wilgotności. Regularna dezynfekcja jest właśnie odpowiedzią na tę niewiadomą i nie tylko usuwa, ale przede wszystkim zapobiega osadzaniu się wirusów, bakterii i grzybów. Poza dezynfekcją powierzchni, ważna jest również dekontaminacji powietrza. Połączenie tych dwóch czynności pozwala osiągnąć najlepszy efekt. 

Koronawirus - dezynfekcja gabinetu stomatologicznego

Jak powinna wyglądać dezynfekcja gabinetu stomatologicznego? 

W ofercie usług firm sprzątających znajduje się często dezynfekcja pomieszczeń lub ich dekontaminacja. Warto jednak wybierać je po skrupulatnej analizie i zdobyciu informacji na temat skuteczności. Może być ona potwierdzona np. wynikami niezależnych testów laboratoryjnych - w ten sposób najłatwiej zyskać wiarygodność. Zarówno dekontaminacja powietrza, jak i dezynfekcja gabinetu stomatologicznego ze względu na dużą liczbę pojawiających się codziennie pacjentów, musi być wykonywana regularnie. 

 

Alternatywa dla wynajmowania usług dezynfekcji pomieszczeń

Praktyczną formą dbania o warunki gabinetu stomatologicznego jest zastosowanie urządzeń zapewniających dezynfekcję powierzchni płaskich i ciągłą dekontaminację powietrza. Ustawiony w gabinecie sprzęt pracuje wydajnie, bez naruszenia bezpieczeństwa pacjentów, którzy przychodzą do gabinetu. Oczywiście wybierając takie urządzenia, dentyści ponownie muszą skoncentrować się na rozpoznaniu ich rzeczywistej jakości (jeszcze przed zakupem). W jaki sposób działają dekontaminatory powietrza? Jaka jest ich skuteczność? Skąd pochodzą wyniki testów?

Przy dezynfekcji powietrza współcześnie najlepszą technologią jest opatentowana technologia NanoStrike firmy NOVAERUS  działająca w oparciu o technologię zimnej plazmy. Urządzenia można ustawić w dowolnym miejscu (np. na stojaku) lub zamontować na ścianie. Na bieżąco oczyszczają powietrze, wtapiając się w wyposażenie gabinetu. Jednorazowy wydatek sprawia, że stomatolog ma pewność skutecznej dekontaminacji (99,99%) przy ciągłej pracy urządzenia. Nie musi angażować zewnętrznych firm, ale działać zgodnie z charakterystycznym dla siebie trybem pracy. Zarówno skuteczność, jak i bezpieczeństwo technologii Novaerus było badane przez niezależne instytucje ( 30 niezależnych badań ) - w tym Państwowy Zakład Higieny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

 

Sprawdzona dezynfekcja u lekarzy 

Każdy pacjent korzystający z usług stomatologów chce mieć pewność nie tylko co do umiejętności dentysty, ale też odnalezienia się w bezpiecznych warunkach.
W rzeczywistości panującego koronawirusa ta potrzeba jest szczególnie wzmożona. Korzystanie z technologii NanoStrike to współcześnie dla stomatologów okazja do zapewnienia tych bezpiecznych warunków w najlepszy, możliwy sposób. Pacjenci są świadomymi ludźmi, wybierającymi te miejsca, w których mogą liczyć na odpowiednią opiekę. Właścicieli gabinetu stomatologicznego zachęcamy więc do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami i parametrami poszczególnych produktów NOVAERUS.