NOVAERUS 800

Przenośne urządzenie do plazmowej dekontaminacji powietrza. Niszczy 99,99% wirusów, bakterii i zarodników grzybów. 

Wyprodukowane w IRLANDII

 

 

 • Producent: NOVAERUS
 • Dostępność: Jest Jest
 • Czas realizacji: 1 dzień

2-letnia gwarancja producenta. W przypadku uszkodzenia urządzenia w trakcje gwarancji wymiana na nowy produkt. 

Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.

Dezynfekcja pomieszczeń 24/7

NOVAERUS 800 to niezawodny sprzęt, produkowany w Irlandii, służący do ciągłej dekontaminacji powietrza w domu, biurze lub miejscu publicznym, który pozwoli Ci oddychać zdrowym i biologicznie czystym powietrzem. Jest sprzedawany w 50 krajach. W Polsce ponad 1000 podmiotów i instytucji używa tego sprzętu do podnoszenia bezpieczeństwa epidemicznego personelu medycznego oraz pacjentów. Urządzenie przeznaczone jest do pracy w pomieszczeniach do 100 m². Sprzęt NOVAREUS 800 skutecznie eliminuje z powietrza groźne bakterie, wirusy i grzyby oraz wszystkie związki organiczne dzięki zastosowanej w nim opatentowanej technologii NanoStrike działającej w oparciu o generowanie plazmy niskoenergetycznej, czyniąc powietrze zdrowym i biologicznie czystym. Skuteczność tego rozwiązania potwierdza 50 badań wykonanych w laboratoriach na całym świecie. Urządzenie umożliwia znaczące obniżenie ryzyka zakażenia się infekcją wirusową czy bakteryjną. NOVAERUS 800 posiada dwa biegi o wydajności pracy 220 m³/h i bieg 260 m³/h, dzięki czemu możesz dostosować pracę urządzenia do własnych potrzeb. Stosowanie dekontaminatora gwarantuje Ci czyste i zdrowe biologiczne powietrze, a to zasługa umieszczonych w urządzeniu opatentowanych cewek plazmowych, które skutecznie niszczą wszelkiego rodzaju patogeny. Urządzenie pobiera zaledwie 20W/h, czyli znacznie mniej mocy niż zwykła żarówka, dzięki czemu zapewni Ci dostęp do czystego powietrza w naprawdę niskiej cenie. Podczas pracy na I biegu, poziom hałasu wynosi jedynie 40 dB, a na II 45 dB, co sprawia, że możesz całkowicie zapomnieć o jego obecności w pomieszczeniu. Sprzęt jest przeznaczony do pracy w pomieszczeniach, w których temperatura mieści się w przedziale od 10°C do 35°C. Nie wymaga dodatkowego serwisu lub wymiany części. NOVAERUS 800 to urządzenie posiadające atest PZH, które jest produkowane zgodnie z medycznymi normami ISO 9001, ISO 14001 oraz OHSAS 18001, które gwarantują, że sprzęt ten jest produktem wysokiej jakości, poprawiającym bezpieczeństwo i higienę w miejscu, gdzie się znajduje. Urządzenie to zostało zarejestrowane jako medyczne, co sprawia, że można je stosować w gabinetach i przychodniach lekarskich, a także w szpitalach. Kupując ten model zyskujesz 2 letni okres gwarancyjny, podczas którego możesz sprawdzić działanie sprzętu, a w razie wystąpienia jakichkolwiek usterek zareklamować go. 

Czym charakteryzuje się technologia NanoStrike?

NanoStrike® to nanotechnologia przeznaczona do niszczenia patogenów występujących
w powietrzu w wyniku bezpośredniego oddziaływania niskoenergetycznej plazmy, która pozwoli Ci zminimalizować ryzyko zakażeń przenoszonych drogą kropelkową. Sercem technologii są cewki plazmowe działające w oparciu o dielektryczne wyładowania barierowe (DBD). NanoStrike niszczy 99,99% wirusów i bakterii znajdujących się w pomieszczeniu w którym pracuje urządzenie.

Jak działa urządzenie do dekontaminacji powietrza?

Zanieczyszczone powietrze jest zasysane do wnętrza urządzenia za pomocą wydajnego wentylatora. Następnie jest przepuszczane przez specjalne cewki plazmowe działające w technologii NanoStrike. 

NanoSrike to technologia oparta na niskoenergetycznej plazmie, która skutecznie niszczy wszystkie występujące w powietrzu drobnoustroje, w tym grzyby, bakterie i wirusy. Plazmę możemy znaleźć także  w naturze np. podczas wyładowań atmosferycznych. W wyniku zetknięcia się z plazmą patogeny są niszczone na poziomie DNA i RNA komórek, poprzez ich rozrywanie, dzięki czemu nie mogą się ponownie zregenerować. Czyste biologicznie powietrze wydostaje się z urządzenia kanałami znajdującymi się w bocznych ściankach urządzenia. 

Zastosowana technologia jest bardzo skuteczna, a jednocześnie na tyle bezpieczna, że może być stosowana 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Jest całkowicie neutralna dla osób przebywających w pomieszczeniu, w którym pracuje urządzenie. 

Gdzie warto je umieścić i dlaczego?

Urządzenie do dekontaminacji powietrza pozwala w krótkim czasie znacząco obniżyć ilość groźnych drobnoustrojów, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na Twoje zdrowie. Sprzęt ten może pracować nieprzerwanie przez wiele godzin, dzięki czemu czystość biologiczna powietrza będzie się ciągle poprawiać. Takie zalety posiada właśnie NOVAERUS 800. Wysoka wydajność tego sprzętu sprawia, że jest on polecany szczególnie do stosowania w przestrzeniach biurowych typu open space, przestrzeniach publicznych, przychodniach oraz gabinetach lekarskich, szkołach, przedszkolach, domach opieki czy urzędach. NOVAREUS 800 zajmuje niewiele miejsca. Jego wysokość i długość wynoszą 36,5 cm, a głębokość jest równa 11,5 cm. Urządzenie waży 4,5 kg. Możesz zamocować je na ścianie lub umieścić na specjalnym stojaku mobilnym lub stojaku biurkowym.

 

 

Urządzenie posiada atest PZH i jest zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.  

 

 

Cechy urządzenia

 • wymiary - 36,5 cm ( wysokość ), 36,5 cm ( szerokość ) 11,5 cm ( głębokość ) 
 • waga - 4,5 kg 
 • 2 stopnie pracy urządzenia 
 • wydajność urządzenia - I bieg 220 m³/h II bieg 260 m³/h
 • poziom hałasu I bieg 40 dB, II bieg 45 bB
 • moc - 20 W
 • obudowa metalowa pokryta białym, antybakteryjnym lakierem proszkowym 
 • rating energetyczny - 230 VAC, 50Hz, 3 A. 
 • warunki pracy 10-35°C
 • Urządzenie produkowane zgodnie z normami ISO 9001, ISO 14001 oraz OHSAS 18001
 • kabel zasilający o długości 2,5 m 
 • 2 lata gwarancji producenta 
 • kraj produkcji IRLANDIA ( www.novaerus.com ) 

Chcesz poznać inne cechy tego urządzenia do dekontaminacji powietrza? Zajrzyj na tomed.waw.pl i odwiedź zakładkę “produkty”, w której znajdziesz dekontaminator powietrza NOVAREUS 800!